ul. Konstytucji 3-go Maja 39A
75 76 18 660 kom 601 556 495
niedziela
Książ - Krzeszów
Cena: 95 / normalna , 85 /ulgowa
Najbliższe terminy:

Opis wycieczki

Koneserów i ciekawych zwiedzania zabytków klasy zerowej oraz osoby chcące poznać piękno a zarazem historię, zapraszamy na coniedzienną wycieczkę krajową - do jednego z najpiękniejszych i największych zamków w Polsce - największego zamku na Dolnym Śląsku - zamku Książ. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem robi ogromne wrażenie dla zwiedzających. Jego tajemniczość i historyczne fakty związane z jego funkcjonowaniem podczas II wojny światowej wzbudzają ogromne zainteresowanie i przyciągają rzesze turystów z całej Europy - i Ty powinieneś tam być!!!

Kolejnym  punktem tej wycieczki, który dodaje wielkiej okrasy to Bazylika w Krzeszowie – barokowa perełka Dolnego Śląska. Krzeszowskie opactwo cystersów to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP i będący żelaznym kandydatem do UNESCO. Tędy przebiega również główny Europejski Szlak Cysterski  – zapraszamy!!! – prawdopodobnie natkniesz się na koncert organowy, które to odbywają się niemalże w każdą niedzielę i są ucztą dla umysłu i uszu!!!

 

Plan ramowy

Książ - Krzeszów (niedziele) 9.00-18.00

- 9.00 - wyjazd z Karpacza,
- ok.09.45 przyjazd do Krzeszowa,
- od 10.00 zwiedzanie barokowego zespołu klasztornego (zabytek klasy "0"), kościół św. Józefa, mauzoleum Piastów, potem przejazd do Książa: zwiedzanie Zamku Książ - wnętrza (tour guide), tarasy zamkowe, palmiarnia,
- ok.18.00 - powrót do Karpacza.

 

Opis wycieczki

Cena wycieczki:
Cena: 95,00 zł/dorośli, 85,00 zł/ dzieci i młodzież do 18 lat

 

Powyższe ceny obejmują:
- transport autokarowy z klimatyzacją,
- usługę pilotażowo-przewodnicką,
- ubezpieczenie turystyczne,
- vat.

 

Powyższe ceny nie obejmują:
- opłat za bilety wstępu: normalny: 67,00 zł/ normalny; 51,00 zł/ ulgowy (dzieci i młodzież do 18 lat, studenci do 24 lat, emeryci, renciści)

 

Wszystkie terminy

#tagi

wycieczka książ
wycieczka krzeszów

Galeria